Stomatologia

kompleksowa opieka

Dzięki zaopatrzeniu w najnowszej generacji sprzęt stomatologiczny i diagnostyczny, jesteśmy w stanie zapewnić naszym pacjentom kompleksową opiekę na najwyższym poziomie.

Więcej
WYKWALIFIKOWANI LEKARZE

Wieloletnie doświadczenie naszych lekarzy, oraz bieżące szkolenie z najnowszych metod leczenia, pozwalają nam na praktykę na najwyższym, światowym poziomie.

Więcej
PREPARATY MEDYCZNE

Pracujemy tylko na wysokiej klasy preparatach stomatologicznych i medycznych, przeznaczonych do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wysoka jakość preparatów, plus wieloletnie doświadczenie, połączone z nowoczesnymi technikami zabiegowymi, pozwalają na osiąganie spektakularnych, trwałych i bezpiecznych efektów leczenia.

Więcej

Zespół

Klementyna Lesiak

lekarz den­ty­sta, zaj­muje się chi­rur­gią sto­ma­to­lo­gicz­ną, orto­don­cją i sto­ma­to­lo­gią este­tycz­ną, jak i rów­nież este­tycz­ną odbu­do­wą zębów po lecze­niu orto­don­tycz­nym.

Katarzyna Lorenc

asystentka dentystyczna. Asystuje do zabiegów implantologicznych i chirurgicznych. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu jest niezastąpiona w organizacji pracy.

Joanna Lisek

lekarz dentysta z 35- letnim doświadczeniem,
zajmuje się głównie chirurgią stomatologiczną
i leczeniem implanto-protetycznym oraz
ortodoncją.

Katarzyna Samek

higienistka dentystyczna, asystentka. Dobra dusza gabinetu, zajmuje się także recepcją. Jako higienistka wykonuje samodzielnie zabiegi higienizacji, wybielania, lakierowania i lakowania zębów, profilaktyki próchnicy.

Zakres usług

W naszym Gabinecie prowadzimy interdyscyplinarne leczenie chorób zębów i jamy ustnej tak, by wszystkie zabiegi były przeprowadzone na miejscu bez odsyłania pacjenta do szeregu specjalistów. Wykonujemy także kompleksową rehabilitację zgryzu przy pomocy nowoczesnej, cyfrowej technologii, która na podstawie skanu zębów umożliwia wykonanie jeszcze dokładniejszych i bardziej estetycznych niż dotychczas uzupełnień protetycznych oraz implantoprotetycznych tj. koron oraz mostów CAD/CAM, zaplanowanie leczenia ortodontycznego oraz wiele innych. Dysponujemy własnym laboratorium cyfrowej protetyki dzięki czemu czas oczekiwania na korony został skrócony do maksymalnie 2-3 dni!

Stomatologia zachowawcza z endodoncją

jest to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem próchnicy zębów stałych na różnych powierzchniach oraz leczeniem endodontycznym (kanałowym). Każdy zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu stomatologicznym tak, by wizyta przebiegała całkowicie bezboleśnie. W naszej klinice do wypełnień stosujemy światłoutwardzalne materiały kompozytowe najnowszej generacji. Odpowiedni dobór zróżnicowanych odcieni preparatów umożliwia uzyskanie naturalnego, anatomicznego wyglądu i kształtu zębów po odbudowie ubytku.

CENNIK

Leczenie endodontyczne

potocznie zwane leczeniem kanałowym polega na dokładnym opracowaniu i oczyszczeniu kanałów korzeniowych, odkażeniu ich oraz szczelnym wypełnieniu. Zdajemy sobie sprawę iż często takim wizytom towarzyszy stres i obawy związane z leczeniem dlatego w trakcie wizyty dokładamy wszelkich starań by pacjent czuł się komfortowo, szczegółowo opisując poszczególne czynności wykonywane w trakcie zabiegu.

CENNIK

Stomatologia dziecięca

czyli inaczej pedodoncja, zajmuje się leczeniem zębów mlecznych w każdym stadium rozwoju dziecka oraz leczeniem zębów stałych. Podczas wizyty szczególną uwagę poświęcamy temu by przebiegała ona w miłej, przyjaznej atmosferze a także dbamy by mali pacjenci czuli się u nas bezpiecznie i komfortowo. Zapraszamy na wizyty adaptacyjne, które zaczynają się już od pierwszego zęba, na których oprócz procesu zapoznawczego z gabinetem i lekarzem omawiana jest także higiena i profilaktyka tak, by zminimalizować ryzyko próchnicy i wad ortodontycznych. W ten sposób zmniejszamy też negatywne skojarzenia z dentystą, które tak często towarzyszą dorosłym pacjentom.

CENNIK

Chirurgia stomatologiczna

obejmuje takie zabiegi jak:

— ekstrakcje (usunięcie zębów),
— hemisekcje (odcięcie i usunięcie połowy zęba) ,
— resekcje (odcięcie wierzchołka korzenia i usunięcie ziarniny otaczającej go),
— radektomie (odcięcie i usunięcie jednego z korzeni w przypadku zębów wielokorzeniowych),
— usunięcie zęba mądrości (potocznie zwanych „ósemek”).

Wszystkie zabiegi chirurgiczne wykonywane są w miejscowym znieczuleniu stomatologicznym dzięki czemu są komfortowe i całkowicie bezbolesne!

CENNIK

Implantologia

nowoczesna stomatologia nie mogłaby się obyć bez implantów uzupełniających brakujące zęby pacjenta. Jest to metoda leczenia z wyboru ze względu na wykonywanie zabiegu w miejscowym znieczuleniu, minimalną inwazyjność, bardzo dobrą tolerancję i biokompatybilność materiałów, z których wykonywane są implanty oraz ich dożywotnią funkcjonalność. Implanty to elementy zastępujące korzenie naturalnych zębów. Wprowadzane są do kości wyrostka zębowego a następnie po okresie 3 – 4 miesięcy, gdy implanty są już zintegrowane z tkanką, umieszcza się na nich korony wykonane w naszym laboratorium. Uzupełniają pojedynczy ząb lub kilka stanowiąc wówczas filary mostu. W przypadku całkowitego bezzębia dają także możliwość wykonania protezy mocowanej do implantów na stałe lub też protezy wyjmowanej typu overdenture. Gdy pacjent zgłasza się do gabinetu z problemem braków zębowych w pierwszej kolejności wykonywana jest kompleksowa diagnostyka przy pomocy Tomografii Komputerowej CBCT oraz badanie pacjenta. Lekarz przedstawia możliwości leczenia oraz koszty z tym związane. Na następnej wizycie według ustalonego planu wykonywany jest zabieg ze szczególnym instruktażem odnośnie zaleceń oraz higieny jamy ustnej.

CENNIK

Protetyka

czyli uzupełnienia protetyczne, mogą stanowić odbudowy uszkodzonych lub brakujących zębów a także stanowią doskonałe rozwiązanie dla poprawy estetyki zgryzu. Wyróżniamy takie uzupełnienia jak:

korony – porcelanowe odbudowy całych powierzchni zębów, poprawiające ich wytrzymałość, estetykę oraz funkcję.

mosty – ich rolą jest odtworzenie braków w uzębieniu, mogą zastąpić jednego lub więcej zębów. Stanowią połączenie własnych zębów lub implantów.

licówki – pokrywają zewnętrzną powierzchnię korony zęba i pozwalają skorygować kształt, kolor i wielkość zębów. Dużą zaletą jest minimalna utrata tkanek oraz długotrwały efekt kosmetyczny. Wykonujemy licówki do których niezbędna jest preparacja ok 1 mm powierzchni zęba a także licówki bez preparacji PLATIN, charakteryzujące się niezwykłą estetyką. Rodzaj dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Protezy zębowe – służą do leczenia bezzębia częściowego lub całkowitego. Stanowią zadowalające rozwiązanie funkcjonalne i estetyczne. Wykonujemy zarówno protezy akrylowe w całości wykonane z akrylanu jak i protezy szkieletowe wykonane ze stopu metali, wzmocnione klamrami.

Protetyka komputerowa to dziedzina w stomatologii zajmująca się uzupełnieniem brakujących zębów (mosty, protezy) oraz odbudową utraconych tkanek zęba (korony, licówki, prace typu inlay, onlay, overlay). Protetyka jest prężnie rozwijającą się dziedziną stomatologii, przez wzgląd na nieustannie udoskonalaną technologię cyfrową, której postępy znacząco wpływają na możliwości wykonania coraz bardziej precyzyjnych i niezwykle estetycznych prac protetycznych odbudowujących zniszczone lub utracone zęby.
CAD/CAM to system komputerowy służący do projektowania i wytwarzania obiektów.
Z języka angielskiego CAD to skrót od Computer Aided Design czyli projektowanie wspomagane komputerowo. CAM – to skrót od Computer Aided Manufacturing – komputerowe wspomaganie wytwarzania. Dzięki temu systemowi możliwe jest projektowanie i prawie natychmiastowe wytwarzanie obiektów. Dzięki tej zaawansowanej technologii, jesteśmy w stanie tworzyć:

— korony
— korony na implantach
— mosty
— licówki
— inlay’e, onlay’e
— szyny i reteinery

Pomagamy osobom wymagającym zaopatrzenia implantologicznego, co znacząco podnosi poziom jakości życia naszych pacjentów.

CENNIK

Ortodoncja

w naszym gabinecie leczymy wady zgryzu dzieci, młodzieży i dorosłych. Stosujemy nowoczesne metody leczenia ortodontycznego bazujące na naukach dr Toma Pittsa, lekarza i profesora akademickiego z USA, autora wielu publikacji naukowych, który szkoli lekarzy z całego świata już od 1986 roku. Metoda ta polega na odmiennym, wysokim pozycjonowaniu (przyklejaniu do powierzchni zębów) zamków ortodontycznych techniką PITTS SAP (Smile Arc Protection), leczeniu możliwie bezekstrakcyjnym (bez usuwania zębów) oraz leczeniu przy pomocy szerokich łuków. Dzięki temu oprócz wyleczenia wady zgryzu uzyskujemy niezwykle korzystny efekt estetyczny uśmiechu. Wyróżniamy trzy rodzaje aparatów ortodontycznych:
Aparaty stałe – metalowe w kolorze srebrnym, metalowe w kolorze złotym, kryształowe oraz tzw. zamki samoligaturujące. Stosujemy zamki znanej na całym świecie marki American Orthodontics serii Mini Master cechujące się bardzo estetycznym wyglądem, małym rozmiarem co daje duży komfort dla pacjenta oraz świetnymi właściwościami biomechanicznymi.
Aparaty zdejmowane – wykonywane w laboratorium indywidualnie dla pacjenta, stosowane najczęściej na etapie uzębienia mlecznego lub mieszanego jako tzw. leczenie wczesne. Skuteczność jego działania zależy w dużym stopniu od współpracy pacjenta i przestrzegania zalecanego czasu noszenia aparatu. Orthero, Invisalign, – metoda leczenia wad zgryzu za pomocą indywidualnie zaprojektowanych i wykonanych przezroczystych nakładek na zęby. Należy nosić je przez całą dobę, zdejmując jedynie na czas spożywania posiłków i wykonywania zabiegów higienicznych w obrębie jamy ustnej. Zaletą stosowania tej metody jest duża estetyka i wygoda stosowania.

CENNIK

Profilaktyka i higiena stomatologiczna

w naszym gabinecie zabiegi z tej dziedziny wykonywane są przez dyplomowaną higienistkę dentystyczną Katarzynę Samek. Po badaniu lekarskim każdy pacjent kierowany jest na zabieg profesjonalnej higienizacji czyli usuwania kamienia nazębnego, piaskowania i polerowania wszystkich powierzchni zębowych. Ponadto w ramach profilaktyki wykonywana jest fluoryzacja kontaktowa, dzięki czemu wzmacniamy szkliwo, naprawiamy mikrouszkodzenia oraz zapobiegamy działaniu szkodliwych bakterii w jamie ustnej.

CENNIK

Stomatologia estetyczna

To najważniejszy etap dla większości pacjentów 😊 Gdy zakończone zostaje leczenie zębów, ortodoncja i rekonstrukcja zgryzu, możemy zabrać się za estetykę uśmiechu ❤ Do tego typu zabiegów zaliczamy:
Wybielanie zębów – wybielamy systemem Beyond na który składają się żel wybielający i lampa aktywująca. Zabieg trwa około 1-1,5 godziny i pozwala na wybielenie zębów od 3-8 tonów!
Bonding – to estetyczne odbudowy powierzchni licowej zęba. Wykonuje się go specjalnym materiałem kompozytowym w celu poprawy koloru i/lub kształtu zęba, odbudowy utraconych tkanek zęba (np. poprzez nieprawidłowe ścieranie się czy złamanie) lub by zamaskować nieprawidłowe ustawienie zęba w łuku.
Licówki – pełnoceramiczne lub typu PLATIN bez szlifowania powierzchni zęba!
Kompleksowość naszych działań niejednokrotnie podkreślamy przy pomocy zabiegów medycyny estetycznej np. modelując usta kwasem hialuronowym, wypełniając zmarszczki lub likwidując je przy pomocy botoksu. Naszym głównym celem jest działanie Anti – Aging, dlatego bardzo dużą wagę przykładamy do pracy nad jakością i prewencją starzenia się skóry dzięki wachlarzowi dostępnych zabiegów złuszczających, mikronakłuwania czy mezoterapii. By uzyskać maksymalnie wysoki efekt estetyczny patrzymy holistycznie na pacjenta uwzględniając wszystkie jego potrzeby i marzenia, które są po to by je spełniać!

CENNIK

Wybielanie

Efekty wybielania zębów potrafią być wręcz spektakularne. Nasi Pacjenci deklarują, że bielszy uśmiech podnosi poziom jakości ich życia i najzwyczajniej w świecie sprawia, że częściej się uśmiechają 🙂 Jednorazowy zabieg rewolucyjną lampą marki Beyond, pozwala cieszyć się efektem śnieżnobiałych zębów nawet do 2 lat!

CENNIK

Pracownia protetyki cyfrowej

Protetyka komputerowa to dziedzina w stomatologii zajmująca się uzupełnieniem brakujących zębów (mosty, protezy) oraz odbudową utraconych tkanek zęba (korony, licówki, prace typu inlay, onlay, overlay). Protetyka jest prężnie rozwijającą się dziedziną stomatologii, przez wzgląd na nieustannie udoskonalaną technologię cyfrową, której postępy znacząco wpływają na możliwości wykonania coraz bardziej precyzyjnych i niezwykle estetycznych prac protetycznych odbudowujących zniszczone lub utracone zęby.
CAD/CAM to system komputerowy służący do projektowania i wytwarzania obiektów.
Z języka angielskiego CAD to skrót od Computer Aided Design czyli projektowanie wspomagane komputerowo. CAM – to skrót od Computer Aided Manufacturing – komputerowe wspomaganie wytwarzania. Dzięki temu systemowi możliwe jest projektowanie i prawie natychmiastowe wytwarzanie obiektów. Dzięki tej zaawansowanej technologii, jesteśmy w stanie tworzyć:

Cennik

Profilaktyka

Usunięcie kamienia (skaling)

150 zł

Polerowanie zębów

100 zł

Usunięcie osadów (piaskowanie)

150 zł

Fluoryzacja

100 zł

Pakiet higienizacyjny:
skaling, piaskowanie, fluoryzacja, instruktaż higieny (czas usługi ok 1 godzina)

350 zł

Instruktaż higieny

100 zł

Diagnostyka

Konsultacja stomatologiczna z badaniem jamy ustnej

150 zł

Wizyta z przedstawieniem planu leczenia

150 zł

Modele diagnostyczne

200 zł

Panorama cyfrowa

100 zł

Cefalometria
(RTG boczne głowy konieczne do leczenia ortodontycznego)

100 zł

Tomografia komputerowa CBCT

250 zł

Konsultacja i tomografia komputerowa CBCT

350 zł

Chirurgia i Periodontologia

Ekstrakcja zęba w znieczuleniu

od 400 zł

Odsłonięcie zęba zatrzymanego

500 zł

Usunięcie zęba zatrzymanego (ósemki)

800zł – 1000 zł

Resekcja wierzchołka zęba

1 000 zł

Laserowe podcięcie wędzidełka wargi lub języka

600 zł

Wycięcie zmiany w obrębie jamy ustnej
(wraz z badaniem histopatologicznym)

300 zł

Pokrycie recesji

1000 – 2000 zł

Terapia Fibryną Bogatopłytkową PRF podczas zabiegu chirurgicznego

400 zł

Laserowa plastyka dziąseł

700 zł / łuk

Implantologia

Wszczepienie implantu

3000 zł

Wszczepienie implantu z szablonem

1 000 zł

Podniesienie dna zatoki szczękowej z dojścia bocznego jednostronnie

3500 zł

Augmentacja wyrostka zębodołowego

od 1500 zł

Protetyka

Licówka cyfrowa CAD/CAM

1 800 zł

Licówka PLATIN (bez szlifowania zębów)

2000 zł

Korona cyfrowa CAD/CAM

1 800 zł

Korona pełnoceramiczna

1 800 zł

Korona tymczasowa

200 zł

Onlay / inlay / overlay

1500 zł

Proteza szkieletowa

2000 zł

Proteza akrylowa

1800 zł

Proteza na implantach

Cena ustalana indywidualnie

Korona na implancie

2500 zł

Demontaż uzupełnienia protetycznego

200 zł / punkt

Leczenie zachowawcze

Wypełnienie/leczenie próchnicy

300 zł – 400 zł

Odbudowa zęba na włóknie szklanym

450 zł

Icon (infiltracja) – nieinwazyjne leczenie białych plam

200 zł / ząb

Szynowanie zębów

50 zł / ząb

Bonding

600 zł / ząb

Odświeżenie i polerowanie licówki kompozytowej (bondingu)

od 100 zł / ząb

Kompozytowa korekta bondingu

100 – 200 zł / ząb

Wybielanie

Gabinetowe systemem BEYOND (oba łuki)

1 500 zł

Nakładkowe nocne
Szyny wybielające + preparat wybielający

1 500 zł

Ortodoncja

Konsultacja ortodontyczna (z panoramą cyfrową)

300 zł

Konsultacja ortodontyczna (panorama cyfrowa, cefalometria, skan)

500 zł

Panorama cyfrowa

100 zł

Cefalometria (RTG boczne głowy)

100 zł

Scan ortodontyczny pod modele diagnostyczne

200 zł

Aparat stały metalowy srebrny Mini Master

2 800 zł / łuk

Aparat stały metalowy złoty ICONIX

2 800 zł / łuk

Aparat stały metalowy samoligaturujący H4

3 500 zł / łuk

Wizyta kontrolna ortodontyczna

300 zł

Analiza ortodontyczna ORTHERO

1000 zł

Kompleksowe leczenie alignerami (nakładkami) systemem ORTHERO

10 000 zł

Reteiner stały po leczeniu ORTHERO

600zł / oba łuki zębowe

Reteiner ruchomy po leczeniu ORTHERO

800zł /oba łuki zębowe

Ruchomy aparat ortodontyczny u dzieci

1 000 zł

Demontaż aparatów stałych
+montaż reteinerów stałych
+scan pod reteinery ruchome

1400 zł

Miniśruba

500 zł

Endodoncja

Leczenie kanałowe siekacza, kła (jedynka, dwójka, trójka)

600 zł

Leczenie kanałowe przedtrzonowca (czwórka, piątka)

700 zł

Leczenie kanałowe trzonowca (szóstka i siódemka)

900 zł

Powtórne leczenie kanałowe
dopłata do ceny leczenia kanałowego

200 zł

Odbudowa korony zęba po leczeniu kanałowym

200 – 300 zł

Odbudowa korony zęba na włóknie szklanym

500 zł / ząb

Opatrunek endodontyczny

200 zł / łuk

Stomatologia dziecięca

Wizyta adaptacyjna

150 zł

Fluoryzacja

100 zł

Lakowanie 1 zęba

100 zł

Wypełnienie światłoutwardzalne w zębie mlecznym

200 zł

Usunięcie zęba mlecznego

200 zł

Opatrunek w zębie mlecznym

100 zł

Wizyty interwencyjne

Opatrunek

150 zł

Nacięcie ropnia

250 zł

Naprawa protezy, wstawienie zęba

500 zł

Zacementowanie korony

150 zł

Usunięcie szwów

100 zł

Przyklejenie reteinera ortodontycznego

50 zł / ząb

Rozejrzyj się po gabinecie